Korizmeno hodočašće u Požegu

P1190183

U ovoj korizmi u našoj biskupiji kroz subote su bila hodočašća vjernika u Požegu. Upriličena su povodom Godine vjere. Posljednje subote u ovoj korizmi,  23. ožujka hodočastili su vjernici iz Našičkog dekanata. U tom zajedništvu su bili i vjernici naše župe. Većina su bili djeca; ministranti i mali liturgijski čitači, te mi – našički framaši. Nikad nam se nije problem  odazvati pozivima da sudjelujemo u župnim aktivnostima jer to jača naše međusobno zajedništvo, a i naše zajedništvo s fratrima i ostalim župljanima.

Dolaskom u Požegu pohodili smo u kripti Katedrale  kapelu bl. Ivana Pavla II., gdje smo se pomolili pred Blaženikovim kipom i relikvijama. Potom je slijedilo pokorničko bogoslužje, koje je predvodio naš fra Tomislav Smiljanić a onda mogućnost ispovijedi. Euharistijsko slavlje  sa svećenicima Našičkog dekanata  predvodio je biskup Antun Škvorčević. U svojoj propovijedi je hodočasnicima  pojasnio cilj korizmenih hodočašća u Katedralu. Govorio je o Crkvi koja nije naša ljudska organizacija nego djelo uskrslog Isusa Krista. Pozvao nas je sve da Isusu povjerimo svoje teškoće i nadu u svakoj tjeskobi jer nas On može izliječiti  snagom svoje ljubavi, koja je pobijedila smrt i grijeh. Potom je bilo slobodno vrijeme za odmor i obilazak Požege – odlazak u crkvu sv. Lovre i franjevačku crkvu. U 14.00 sati je za sve hodočasnike bio križni put na Požeškoj kalvariji. U čitanju razmišljanja kod postaja uključili su se i neki članovi naše župe. Ohrabreni i obogaćeni porukom misnog slavlja i razmišljanjima kod postaja krenuli smo u svoje župe i svoje obitelji ususret uskrsnoj radosti.

Dubravka Sertić, Frama Našice

 P1190184

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s